15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 6000 1 horizontal https://www.techwalley.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt

14/09/2020
54 Görüntülenme

Yeni bir robot seçimlerde gözlemci oldu!

Perm girişimi Promobot‘un robotlarından biri seçim gözlemcisi oldu. Seçmenlerle iletişim kurup onlara tavsiyelerde bulunurken gerçekleşen her şeyi kameraya kaydediyor.

Perm girişimi Promobot tarafından geliştirilen Yura robotu, Perm’deki oy verme istasyonlarından birinde gözlemci olarak işe başladı. Robot, oylama sürecini izledi ve kamerada olan her şeyin fotoğrafını çekip depoladı!

Yura robot, Promobot tarafından yaratılan, Robo-C modelinin yardımcı robotudur. İnsan duygularını kopyalayıp gözlerini, kaşlarını, dudaklarını ve diğer uzuvlarını hareket ettirebilirken iletişim kurabiliyor.

 

Promobot 600’den fazla insan mikromimik çeşidini yeniden tanımlamaya izin veriyor. Promobot uzmanları, suni deri oluşturmak içinse kendi teknik ve bilgilerini kullandı.

Promobot’un antropomorfik robotları daha önceden Perm MFC ve Tıp Üniversitesinde çalışıyor ve ilk robot Alex, Russia 24 TV kanalında bir haber sunucusuydu.

Promobot şirketi 2015 yılında Perm’de kuruldu. Aynı yıldan beri Skolkovo’da ikamet ediyor. Promobot’lar dünya çapında 40 ülkede yönetici, destekçi, danışman, rehber ve konsiyerj olarak çalışıyor, “canlı” çalışanların yerini alıyor veya onlara destek veriyor.

Teknoloji ile arası içli dışlı olan yazar, Biyomedikal Mühendisliği okumakta.
0 Yorum

    Yanıtla