15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 6000 1 horizontal https://www.techwalley.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt
OPPO

14/09/2020
259 Görüntülenme

Oppo’nun merakla beklenen yeni arayüzü ColorOS 11 tanıtıldı!

OPPO, işletim sistemi arayüzü ColorOS’in yeni versiyonu ColorOS 11’i bugün gerçekleştirdiği online bir etkinlikle tanıttı.

OPPO, ColorOS 11 ile kullanıcı arayüzü özelleştirmesine odaklanmasının kullanıcıların daha fazla kişiselleştirilmiş bir telefon deneyimi talebine dayandığını belirtti.

ColorOS 11, kullanıcıların deneyimlerini kişiselleştirmesine yardımcı olmak için beklenenin üstünde bir özelleştirme imkanı sunuyor!

Kullanıcılar duvar kağıtlarını, yazı tiplerini, zil seslerini ve ikonlarını artık kendileri oluşturabiliyor. Güncelleme aynı zamanda Android’in Karanlık Modu’nu, üç renk düzeni ve farklı kontrast seviyeleriyle geliştiriyor. Bunun yanında OPPO Relax 2.0, kullanıcıların kendi White Noise karışımlarını oluşturmalarına olanak tanıyor.

ColorOS 11, iş ve günlük kullanım için üst düzey performans sunabilmek adına verimliliğini artıran güçlü özelliklerle donatıldı!

OPPO ve Google iş birliğiyle oluşturulan ilk yenilik olan Üç Parmakla Çeviri özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde üç parmak hareketiyle çekilmiş basit bir ekran görüntüsündeki metin seçiliyor ve istenilen dile anında çevirebilme imkanı sunuyor.

Flexdrop, çoklu görevler için kolay ve pratik bir çözüm sunuyor. Öncelikle öğrencilere ve videoseverlere fayda sağlayacak bu özellik, aynı anda video ve metin görüntülemeye imkan sağlıyor.

Pil performansını en üst düzeye çıkaran Süper Güç Tasarruf Modu, en acil durumlarda kullanıcılarını yarı yolda bırakmıyor!

Pil Koruması, kullanıcıların alışkanlıklarını öğrenerek dengesiz güç voltajlarında gereğinden uzun şarj süreçlerinin neden olduğu hasarların önüne geçerken pil seviyesi geceleri %80’e ulaştığında şarjı akıllıca duraklatıyor ve kullanımdan sonra kaldığı yerden devam ederek kullanıcılar uyandığında tam şarj sunuyor.

Oppo, ColorOs 11 ile yüksek kare hızlarını en iyi performansta kullanıma sunuyor!

ColorOS 11, OPPO’nun tescilli gecikme azaltma motorunu Quantum Animation ile birleştiren UI First 2.0‘ı tanıttı. Bu yenilik, RAM kullanımını %45, tepki oranını %32 ve kare hızını %17 artırıyor ve akıllı telefonlarda rastlanan gecikmeleri ve takılmaları bitiriyor.

SuperTouch kullanıcı senaryolarını akıllı bir şekilde tanımlıyor ve dokunma tepki hızını buna göre optimize ederek sistem akıcılığını üst düzeye çıkarıyor.

ColorOS 11, bir dizi ek gizlilik koruması ve veri güvenliği ile kullanıcıların bilgilerini en iyi şekilde korumaya kararlı!

Private System uygulamaların ve verilerin ikinci bir sürümünün gerçeğinden bağımsız çalıştığı ayrı bir sistem oluşturuyor ve yalnızca ayrı bir parmak izi taraması veya parola ile erişim sağlıyor.

İzin sistemi, uygulama kapatıldığında kamera, mikrofon ve konum erişimini sıfırlayan değiştirilebilir izinlerle geliştirildi. Bunların yanında, otomatik sıfırlama izinleri, uzun süredir kullanılmayan uygulama izin ayarlarını varsayılana döndürerek uygulamaların erişimlerini sıfırlıyor. Kapsamlı depolama, kötü amaçlı uygulamaların diğer uygulamaların verilerine erişmesini önlemek için telefon verilerine erişimi kısıtlıyor.

Yeni arayüz olan ColorOs hangi modelleri kapsayacak?

Hala beta sürümü olan ColorOS 11, teknoloji meraklısı kullanıcıları yeni özellikleri keşfetmeye ve kullanıcılarını geri bildirim sunmaya davet ediyor. Tüm yenilikler Find, Reno, F ve A serileri dahil olmak üzere 28 modeli kapsayacak.

Teknoloji ile arası içli dışlı olan yazar, Biyomedikal Mühendisliği okumakta.
0 Yorum

    Yanıtla