15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 6000 1 horizontal https://www.techwalley.com 300 0 1
theme-sticky-logo-alt
Apple

15/09/2020
27 Görüntülenme

AirPods Pro’ya son güncellemeyle gelen yenilikler!

AirPods Pro, yayınlanan en son güncellemeyle nihayet Uzamsal Ses ve otomatik cihaz değiştirme için desteği aldı. Güncellemeyi kullanabilmek için iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur ve tvOS 14’a sahip olmanız gerekir.

AirPods Pro’ya yeni güncelleme ile gelen Uzamsal Ses özelliği nedir?

Apple, sanal WWDC 2020 etkinliği sırasında Apple cihazları arasında Uzamsal ses ve otomatik ses yönlendirmesini duyurmuştu. Uzamsal Ses, başınızı hareket ettirdiğinizde bile çevrenizdeki konumunu koruyan yönlü sese izin veriyor.

Apple bu özelliği şu şekilde açıklamaktadır:

Dinamik kafa izleme özelliğine sahip uzamsal ses, sinema deneyimini doğrudan AirPods Pro’nuza getirir. Yönlü ses filtreleri uygulayarak ve her kulağın aldığı frekansları ince bir şekilde ayarlayarak, uzamsal ses sesleri uzayda neredeyse her yere yerleştirebilir ve etkileyici bir surround ses deneyimi yaratabilir. AirPods Pro’nuzdaki ve iPhone’unuzdaki jiroskop ve ivmeölçeri kullanarak, uzamsal ses hem başınızın hem de cihazınızın hareketini izlerken hareket verilerini karşılaştırır ve ardından ses alanını başınız gibi cihazınıza sabitlenecek şekilde yeniden eşler hareket eder.

AirPods Pro ve diğer H1 çipli kulaklıklarla otomatik cihaz değiştirme neler vaat ediyor?

Otomatik cihaz değiştirme, AirPods Pro’nuzun veya H1 çipli diğer AirPods veya Beats kulaklığınızın iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Apple Watch’unuz arasında sesi sorunsuz bir şekilde yönlendirmesine olanak tanıyor. Hangi cihazın sesi çaldığını göstermek için bir açılır başlık görünmelidir.

Yeni güncelleme özelliklerini test etmek için AirPods Pro’nuzun veya ikinci nesil AirPods’unuzun 3A283 ürün yazılımı sürümünde olduğundan emin olun. Ayrıca iOS 14, iPadOS 14, macOS Big Sur ve watchOS 6’nın en son beta sürümlerinde olmanız gerekiyor.

Teknoloji ile arası içli dışlı olan yazar, Biyomedikal Mühendisliği okumakta.
0 Yorum

    Yanıtla